İyi Kötü Haberler

Yetiştirdiği fidanlarla dünyaya nefes oluyor

Şimdilerde bahçesindeki 500 sakız fidanının büyümesini bekleyen Ali Amca, bizce bir insanın bile ne kadar fark yaratabileceğinin kanıtı. “Yaş yetmiş, iş bitmiş” diyenlere inat, 81 yaşında bile hala dünyaya güzel şeyler bırakmaya çalıştığı, yarınlardan umudunu kesmediği için ayakta alkışlıyoruz.

Devamını oku

Trabzon’un ikinci Sümela’sı Kuştul

Sümela Manastırı gibi merdivenle ulaşılabilen 8’inci yüzyıldan kalma Kuştul Manastırı’nın olduğu gibi korunacağını haber veririz. Bizim bu fotoğrafta aklımız kaldı. En yakın zamanda Kuştul’a doğru yola çıkacağız. Sizin de yolunuz Trabzon’a düşerse uğramanızı tavsiye ederiz.

Devamını oku

Didim Apollon Tapınağı’nı artık su basmayacak

Her yıl 100 bine yakın ziyaretçiyi ağırlayan, Antik Milet’ten başlayan ‘Kutsal Yol’un son durağı olan Didim Apollon Tapınağı’ndaki su sızıntısı sorunu giderilmiş. Doğal su kaynaklarının debilerinin artmasıyla oluşan sızıntının tapınağa zarar vermeye başladığını tespit eden yetkililer, onarım çalışmalarını bitirmiş.

Devamını oku
Sayfa hakkında

Merhaba. Gazeteci kimliğimiz burada da peşimizi bırakmadı. O yüzden bu sayfada arkeoloji ve çevre haberlerinden gözümüze takılanları yorumumuzu katarak sizlere aktaracağız. Umarım seversiniz.

Bloguma Abone Olun

Yeni içerik doğrudan gelen kutunuza iletilsin.